42. LPP – Grupa 3

with Jeden komentarz

Kontynuujemy zapisy do Grupy 3 Lubelskiej Pieszej Pielgrzymki. Aby dokonać zgłoszenia należy w specjalnym formularzu podać: imię, nazwisko, adres, email, nr telefonu i PESEL. Jest on dostępny tu:

https://forms.gle/xiXq9PzpnuMwJzcp7

Zgłoszenie nie jest równoznaczne z zapisaniem na pielgrzymkę.

Po otrzymaniu informacji od przewodnika, że jest się zapisanym należy opłacić pielgrzymkę. W tym roku koszt to 40 zł za udział oraz 40 zł za bilet autokarowy (w sumie 80 zł). Tutaj bez względu czy to jest pierwszy czy ostatni dzień, kwota za bilet się nie zmienia. To koszt solidarnościowy za transport. 

Można dojechać własnym środkiem transportu (bez konieczności opłaty za bilet), jednak pielgrzymować będą mogły wyłącznie osoby zapisane (bez możliwości wymieniania się). Na trasie nie będzie możliwości spotykania się z pielgrzymami osób spoza pielgrzymki.

Opłaty dokonujemy na nr konta pielgrzymki:
20 1240 1503 1111 0010 1057 3012
Pielgrzymka Archidiecezji Lubelskiej, ul. Wyszyńskiego 2, 20-950 Lublin z dopiskiem wpisowe.
Potwierdzenie wpłaty należy przesłać do przewodnika grupy: katecheta.lublin@gmail.com.

W pielgrzymce mogą wziąć osoby do 65 roku życia, niepełnoletni mogą wyruszyć wyłącznie pod opieką rodziców lub opiekunów prawnych (ustanowionych przez sąd). Nie ma możliwości zapisania do grupy osób, które nie spełniają tych kryteriów.

Ze względu na reżim sanitarny codziennie na trasie może być maksymalnie 150 osób. Będą to trzy grupy po 40 osób (oraz służby). Po zakończonym dniu wędrowania pielgrzymi autokarami wracają do domów, a następnego przyjeżdżają kolejni i tak do 14 sierpnia.

Każdy pielgrzym, przed rozpoczęciem pielgrzymowania będzie musiał złożyć pisemne oświadczenie o stanie zdrowia oraz o braku kontaktu z osobami zarażonymi i przebywającymi na kwarantannie w ciągu ostatnich 14 dni.

Pielgrzym zabezpiecza sobie cały prowiant, środki ochrony osobistej (maseczki, przyłbice, płyny do dezynfekcji rąk), leki i środki opatrunkowe. W tym roku nie będzie można korzystać z gościnności osób spotykanych na trasie!

Grupa 3 będzie pielgrzymowała w następujące dni: 4 sierpnia, 10 sierpnia i 13 sierpnia. W formularzu proszę wybrać pasujące dni. Należy również przewidzieć to, że do bardziej oddalonych tras wyjazd będzie w środku nocy i powrót bardzo późno.

W Grupie 3 pierwszeństwo w zapisach mają osoby, które pielgrzymowały w poprzednich latach. Dopiero drugim kryterium zapisów jest kolejność zgłoszeń. Jeśli będą wolne miejsca, wtedy zapisujemy pozostałe osoby.

WSZYSTKICH (zapisanych i niezapisanych) zapraszamy na Mszę św. do kapliczki św. Otylii k. Urzędowa – 5 sierpnia o godz. 12.30 – gdzie nasi pielgrzymi Asia i Wiktor udzielą sobie sakramentu małżeństwa! Oprócz tego niektórzy nasi pielgrzymi będą obchodzili swoje rocznice ślubu 🙂

Każdy będzie mógł również uczestniczyć we Mszy św. rozpoczynającej pielgrzymkę w katedrze, 4 sierpnia, o godz. 6.00. Zapraszamy do pomocy w ekipie muzycznej.

Pielgrzymowanie będzie można przeżywać również duchowo, pomagając sobie materiałami ze strony www.pielgrzymka.lublin.pl

Osoby zainteresowane wsparciem funduszu “Idę z Tobą” po informacje zapraszamy na stronę internetową Lubelskiej Pieszej Pielgrzymki:
http://pielgrzymka.lublin.pl/2020/06/27/fundusz-ide-z-toba/

br. Piotr Krawczyk OFMCap
przewodnik grupy 3
+48 575-651-168
katecheta.lublin@gmail.com

Podąrzaj przewodnik:

Ostatnie wpisy

One Response

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *